Proč je výhodné koupit apartmán v projektu Výhledy Planai

Výhledy Planai je unikátní projekt

Koupě nemovitosti v realitním projektu Výhledy Planai představuje výhodnou investici zejména z těchto důvodů:

– Projekt Výhledy Planai je jediným rezidenčním projektem ve Schladmingu, který umožňuje koupi nemovitosti bez podmínky dalšího pronájmu.
– Apartmány v tomto projektu jsou určené k rekreačnímu bydlení. Toto je aktuálně zcela „nedostatkový“ status užívání nejen v samotném Schladmingu, ale v celých rakouských Alpách.
– Rakousko a jednotlivé spolkové země zásadně zpřísňují legislativní rámec pro výstavbu nových nemovitostí, které mohou být využívány pro rekreační bydlení. Nabídka těchto nemovitostí tak bude de facto zastropována a na trhu bude dlouhodobě jen omezený počet jednotek.
– Výše uvedené je předpokladem nejen příznivého výhledu vývoje ceny nemovitosti, ale také dobré likvidity v případě budoucího prodeje.
– Apartmány se nemusejí, ale mohou dále pronajímat. Pokud tedy apartmány nebudete sami užívat, můžete získat zajímavé příjmy z pronájmu.
– Investice s příjmem z pronájmu, nebo se ziskem z prodeje, v EUR měně může být zároveň výhodnou měnovou diverzifikací a rozložením kurzového rizika.
– Pokud se říká, že tím nejdůležitějším faktorem u nemovitosti je „lokalita, lokalita, lokalita“, tak máme tři odpovědi:

o Rakousko je dlouhodobě stabilní realitní trh v eurozóně.
o Schladming je AAA realitní lokalita v rakouských Alpách.
o Projekt Výhledy Planai má unikátní polohu s výhledem na Planai. Přijeďte se podívat…

– Statistiky jsou příznivé…

Rakousko je stabilní realitní trh

Rakouský realitní trh je dlouhodobě stabilní. Ceny nemovitostí v Rakousku mírně stoupají dokonce i během hypotéčních a koronavirových krizí.

Schladming – zájem i ceny rostou

Schladming je jeden z nejrychleji rostoucích realitních trhů v rakouských Alpách. Hlavním důvodem je zájem lokálních a zahraničních investorů o koupi nemovitosti v této oblasti. Ceny rezidenčních nemovitostí ve Schladmingu byly v roce 2019 dvojnásobné oproti roku 2013.

Maximální ceny pozemků ve Schladmingu meziročně vzrostly o 66 % – z 300 EUR / m² na 500 EUR / m² (nejvíce ze všech top alpských středisek), ale stále jsou poloviční než třeba v Zell am See (zdroj Gewinn 2019).

Market report, Rakousko 2020

Pokud chcete vědět více o situaci na rakouském realitním trhu, včetně informací o vývoji cen nemovitostí ve Schladmingu a v dalších vybraných alpských střediscích v Rakousku, informace o posledních legislativních změnách, data o vývoji alpského turismu apod, doporučujeme k Vaší pozornosti market report společnosti Rellox. Report je k dispozici v českém jazyce, zobrazuje se jako pdf brožura ke stažení na serveru ISSUE. Ke stažení: Ski & Alpine Properties, Austria, Market Report 2020.

Názor experta

„Projekt Výhledy Planai je výjimečný svým statutem užívání, který umožňuje rekreační bydlení. Takovýchto projektů je v celém Rakousku velmi málo. A že se takový projekt nachází v jednom z nejvyhledávanějších lyžařských středisek v
Alpách, to je naprostá rarita.

Ve Schladmingu se měly v březnu 2020 konat obecní volby. Ty byly posunuty až do doby, kdy situace konání voleb umožní. Několik nově připravovaných realitních projektů ve Schladmingu čeká na schválení novým zastupitelstvem.
Všechny projekty jsou plánované v režimu užívání formou krátkodobých turistických pronájmů. Ze zkušeností z jiných alpských středisek víme, že realizace nových apart-hotelových projektů posunuje realitní standardy i ceny nemovitostí v oblasti směrem nahoru. Je samozřejmě otázkou, zda-li, s ohledem na tlak veřejnosti, nové zastupitelstvo projekty schválí.

Podstatný bude další vývoj situace ohledně pandemie koronaviru a vlivu všech okolností na rakouský realitní trh. V tomto jsem mírným optimistou. Rakouský realitní trh byl rezistentní i v době „hypotéční“ krize, kdy ceny nemovitostí v Rakousku dokonce mírně rostly. (zdroj: OeNB, Rakouská národní banka).

Čtěte více: Vliv koronavirové krize na investice do zahraničních realit

Jan Rejcha, jednatel společnosti Rellox