Umístění

Nový projekt apartmánů je situován u centra sportovního městečka Schladmingu a pouze 6 minut od hlavní lanovky vedoucí na legendární sjezdovku Planai. Ta je srdcem tzv. lyžařské houpačky, moderního lyžařského areálu vinoucího se přes 4 vrcholy (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm). Čekají na vás široké, přehledné a navzájem propojené sjezdovky s náročností okolo nejoblíbenějšího červeného středu. Sjezdovka Planai je hostitelem Světového poháru (FIS). Na černém úseku sjezdovky si každoročně porovnává sílu světová elita v nočním slalomu mužů. Buďte u toho i vy a sledujte závody z okna svého nového apartmánu!

– 6 minut od lanovky Planai
– 4 minuty od aquacentra
– 15 km od ledovce Dachstein – Gletcher
– 4 hodiny a 45 minut (nebo případně 400 km) z Prahy

Schladming – nejznámější středisko ve Ski Amadé

– Místo konání Světového poháru v alpském lyžování – FIS
– Součást Ski Amadé
– Schladming – Dachstein je součástí Super Ski Card zahrnující 2750 km sjezdovek v 22 regionech
– Ledovec Dachstein – Gletcher jen 15 km odsud
– tzv. lyžařská houpačka čtyř vrcholů – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm
– 230 km perfektně upravených sjezdovek
– 64 moderních lanovek, 100 útulných chat
– 6 funslopes
– Superpark Planai – snowpark pro adrenalinové nadšence
– 5 areálů pro děti – Kouzelné koberce, kolotoče, iglú, kterými mohou děti projíždět, mluvící postavy a mnoho dalšího.
– Túry na sněžnicích, skitouring, projížďka na saních tažených koňmi nebo dobrodružná túra na fatbiku.

Ski mapa se zakreslením umístění projektu

Prázdninový ráj pro všechny věkové kategorie

– 1000 km turistických a cyklistických tras
– 22 horolezeckých tras
– „údolí tisíce pramenů“ – 300 horských jezer, 1 000 pramenů a 100 vodopádů
– Ledovec Dachstein (2 700 m n. m.) – prosklená panoramatická kabinková lanovka, „Sky Walk“, 100 m dlouhý visutý most s ohromujícím výhledem na okolní masivy
– Čtyři 18-jamková golfová hřiště v okruhu 50 km
– Golfový club Schladming-Dachstein
– Aquapark s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé
– Wellness – sauny, parní lázně, solárium apod.
– Mnoho restaurací, barů, útulných horských chat
– Rafting, canyoning nebo paragliding
– Adrenalinové atrakce – Flyline, Zipline, horské dráhy, horské motokáry, lanové parky a další.
– Jízdy na koních

Ledovec Dachstein – Gletcher

Skiareál na ledovci Dachstein je nejvyšší lyžařský areál celé oblasti Schladming – Dachstein a nejvyšší horou Štýrska. Unikátní lanovka, která vás vyveze na vrchol, představuje světový unikát v podobě překonání výškového rozdílu 1 km bez jediného sloupu. Ve výšce 2700 m n. m. se vám otevírá zcela jiný svět, než jaký panuje v údolí řeky Enns. Čeká na vás několik sjezdovek, běžkařské trasy či pěší trasy s fascinujícími výhledy. Zdejší běžkařské trasy slouží jako mezinárodní letní tréninkové centrum běžkařů. Panoramatická restaurace umístěná na vrcholu patří k nejkrásnějším vyhlídkám v rakouských Alpách. Velké oblíbenosti se těší také místní turistické atrakce, jakými je nejvyšší visutý most v Rakousku, “schody do prázdna”, ledový palác či Skywalk. Výhledy z tohoto místa jsou nezapomenutelné.

Výhledy z místa výstavby

Podívejte se na další foto a video z místa výstavby s úžasným výhledem na Planai a legendární FIS sjezdovku.

Vynikající dostupnost

Resort je pro Čechy velmi dobře dostupný. Nachází se přibližně 400 km z Prahy. Cesta autem vám zabere 4 hodiny a 45 minut. Přímo ve Schladmingu je mnoho obchodů, restaurací či barů. Lanovka vedoucí na Planai se nachází pouze 6 minut od resortu. Dostat se sem můžete buď autem, nebo skibusem, který staví přímo před resortem. Pouze 4 minuty odsud je také aquapark. Ledovec Dachstein je pouze 15 km odsud.

Nové lanovky

Středisko Schladming – Dachstein patří k TOP lyžařským areálům v Alpách. Pro maximální pohodlí a bezpečnost svých návštěvníků pravidelně investuje do lyžařské infrastruktury. V prosinci 2019 byla spuštěna nová lanovka a na rok 2020 je plánována stavba další lanovky.

Planaibahn I – 10místná lanovka

V prosinci 2019 byla otevřena nová 10místná kabinová lanovka, která z údolní stanice přepraví až 3 800 lidí za hodinu. Nové, prostorné kabiny jsou plně prosklené a nabízí větší pohodlí. Zároveň jsou bezbariérové, proto je možné je využívat i s kočárky či horskými koly.

Nová 8-sedačková lanovka Lärchkogel

V létě 2020 by měla být zahájena stavba nové 8-sedačkové lanovky Lärchkogel. Pokud vše půjde dobře, měla by být otevřena na zimní sezónu 2020/21. Přepravní kapacita vzroste na 3500 osob za hodinu. Díky výstavbě dojde také k rozšíření sjezdovky Kraiter.

Videa z regionu